Tilmelding til SRPI 2020 - weekenden 20-21. juni

 

Bemærk, at der planlægges en særlig Covid-19 version af Sjælland Rundt På Indersiden. Du kan læse mere om den her ... den korte forklaring eller den lidt længere.

Fra 1. juni er det, som sædvanlig, kun muligt at tilmelde sig startstedet nærmest hjemhavnen. Der er få undtagelser:
Lynæs 14 og Folkebåde kan fortsat tilmelde sig starten ved Kignæs, ligesom flerskrogsbåde kan tilmelde sig starten ved Selsø Hage. Desuden kan SingleHand sejlere frit tilmelde sig starterne ved Nykøbing Sj. og Lynæs, hvor der er flest ligesindede.  
Udenfjords både anbefales at starte fra Nykøbing, Lynæs eller Frederiksværk - så er det lettere at komme hjem igen (lørdag sejles i Roskilde Fjord, og søndag i Isefjorden).
  
135 tilmeldte 10. juni (efter fratræk af fire afbud): 

Bådtype Bådnavn Klub / Havn
Startsted

Albin Accent 26 Ponyo Præstø CU Lynæs

Albin Accent 26 Anne Roskilde – RS CU Veddelev

Albin Ballad Ronja Veddelev – VSB CM Kignæs

Albin Cirrus Tjörn Herslev – HSS CU Herslev

Albin Cumulus Celke Kignæs – JSK CM Kignæs

Albin Delta Bivian Marbæk – MSM CM Kignæs

Albin Express Triple E Veddelev – VSB KM Veddelev

Aphrodite 101 See You Fr-værk – FrV KM Frederiksværk

Aphrodite 101 Amigo Nykøbing – NkS CU Nykøbing Sj

Aphrodite 101 Nanna Nykøbing – NkS CU Nykøbing Sj

Arcona 340 Makani Lynæs – LSK KM Lynæs

Arcona 400 Horisont Nykøbing – NkS CM Nykøbing Sj

Avance 24 Havkatten Holbæk – SH KM Holbæk

Bandholm 28 Syvstjernen Orø Bådelaug CM Holbæk

Bandholm 33 Lotte Fr-sund – FD CU Kignæs

Banner 33 Grislingen Veddelev – VSB KM Veddelev

Banner 34 Dagmar Jyllinge – JS KM Selsø Hage

Bavaria 30 Elle Fr-sund – FD CU Kignæs

Bavaria 34 MatCh Jyllinge CU Veddelev

Bavaria 36 Donna Jyllinge – JS CU Kignæs

Beason 31 Wiber Nykøbing – NkS KM Nykøbing Sj

Beneteau 411 Stóra Bjørn Fr-sund – FD CU Kignæs

Beneteau O. 311 Ina Herslev – HSS KM Herslev

Beneteau O. 311 Jolie Brise Marbæk – MSM KM Kignæs

Beneteau O. 320 Agnes Fr-sund – FD CM Kignæs

Beneteau O. 331 French Connection Fr-sund – FD CM Selsø Hage

Bianca 320 Flamingo Jyllinge – JS CM Selsø Hage

Blue Dane 32 Ida Lyndby Yacht Club CU Herslev

Cenit 33 Trunte Lynæs – LSK KM Lynæs

Comfort 26 BOY27 Herslev – HSS CU Herslev

Comfort 30 Gelinde Fr-værk – FrV CM Frederiksværk

Comfortina 32 Tina Fr-sund – FD CU Kignæs

Compis 28 Felicia Lynæs – LSK CM Lynæs

Concorde 38 Rosa Roskilde – RS KM Veddelev

Contrast 33 Sirenen Herslev – HSS CU Herslev

Dehler 34 / 343 Knot@home Fr-værk – FrV CU Frederiksværk

Dehler 34 / 343 Anna Jyllinge – JS KM Selsø Hage

Dehler 34 / 343 Frida Roskilde – RS CU Veddelev

Dehler 35 Dragen Fr-sund – FD KM Kignæs

Dehler 37 CR Spice of Life Fr-sund – FD CM Kignæs

Dehler 41 DS Julle Nykøbing – NkS CM Nykøbing Sj

Dehler Optima 101 Mistral Nykøbing – NkS CM Nykøbing Sj

Diva 39 Aurora Roskilde – RS KM Veddelev

Drabant 24 Delta-Alta Herslev – HSS KM Herslev

Drabant 24 Mary Sejlklubben Esrumsø CM Lynæs

Drabant 24 Octopus Lynæs – LSK KM Lynæs

Drabant 27 Aqua III Herslev – HSS KM Herslev

Drabant 27 Anna Rosa Kignæs – JSK CU Kignæs

Drabant 27 Chipper Fr-sund – FD KM Selsø Hage

Drabant 30 Due'et Marbæk – MSM CM Kignæs

Draco 2100 Libra Sundby Sejlforening MO Selsø Hage

Dragonfly 28 P NoMercy Marbæk – MSM FM Kignæs

Dragonfly 800 SWR Trefoldigheden Roskilde – RS FM Selsø Hage

Dragonfly 800 SWR Red Jacket Sundet / København FM Selsø Hage

Dragonfly 920 Eagle Skærbæk Bådeklub FM Selsø Hage

Dragonfly 920 E Airforce Two Nykøbing – NkS FM Selsø Hage

Dragø Drabant Andersine Fr-sund – FD CM Selsø Hage

Dufour 2800 Hulda Marbæk – MSM CU Selsø Hage

Dufour 31 Trisja Mosede CU Kignæs

Dufour 36E Perf. Swetre Lynæs – LSK CM Lynæs

Elan 31 S SPC. Moonshine Marbæk – MSM CM Kignæs

Elstrøm 22 Cruiser Beb Kalundborg Sejlklub CU Nykøbing Sj

Farrier F22r Linet2 Herslev – HSS FM Selsø Hage

Faurby 36 Mille Marbæk – MSM CM Kignæs

Granada 910 Graniti Lynæs – LSK KM Lynæs

Granada Bonita 767 Katinka Orø Bådelaug CU Holbæk

Granada Bonita 767 Wave Lynæs – LSK CU Lynæs

Granada Bonita 767 Luna Jyllinge - JS KM Selsø Hage

Grand Soleil 43 Canicha Fr-sund – FD CM Kignæs

Grinde Bombardine Herslev – HSS KM Herslev

Grinde Navicula Roskilde – RS KM Veddelev

Guyline 922 Waterprof Holbæk – SH CU Holbæk

H-båd Andersen Holbæk – SH KM Holbæk

H-båd Greyhound Jyllinge – JS KM Kignæs

H-Båd Jacobsen Nykøbing – NkS KM Nykøbing Sj

H-båd Kværnø Jyllinge – JS CM Selsø Hage

Hallberg Rassy 26 Willina Jyllinge – JS CM Selsø Hage

Hanse 342 Miss Radich Nykøbing – NkS CM Nykøbing Sj

Hanse 400 Caja Marbæk – MSM CM Kignæs

Hanse 401 Monique Marbæk – MSM CM Kignæs

Hobie Cat 21 HobieCat 21 Herslev – HSS FM Selsø Hage

Hobie Cat 21 Nala Sundby Sejlforening FM Kignæs

Hobie Tiger Groot Sønderby FU Selsø Hage

Impala 27 Blume Nykøbing – NkS CU Nykøbing Sj

International 806 Røde Rosa Herslev – HSS CU Herslev

International 806 Miss Behaved Jyllinge – JS KM Selsø Hage

Jeanneau S/O 32 EOS Fr-sund – FD CU Kignæs

L 23 Nanok Jyllinge Nord KM Kignæs

LA-krydser Mallard Marbæk – MSM CU Kignæs

Langø 999 Neglfar Fr-værk – FrV KM Frederiksværk

Larsen 28 Felicia Herslev – HSS CM Herslev

LM 23 Miansen Hørby Bådelaug MO Holbæk

LM 24 Myrna Jyllinge – JS CU Selsø Hage

LM 27 Escape Lynæs Bådelaug MO Lynæs

LM Mermaid 315 MS Olivia Marbæk – MSM CM Selsø Hage

Luffe 4004 Ca Va! Marbæk – MSM KU Kignæs

Lynæs 14 Anne Sofie Hillerød Sejlklub LU Kignæs

Lynæs 14 Magrethe Hillerød Sejlklub LU Kignæs

Lynæs 14 Louise Hillerød Sejlklub LU Kignæs

Lynæs 14 Ingrid Hillerød Sejlklub LM Kignæs

Lynæs 14 Birgitte Klint Havn LU Lynæs

Lynæs 14 Marlis Nordhammer LU Kignæs

Lynæs 14 Mala Vanda Vejle LU Kignæs

Maxi 77 Friendship Fr-værk – FrV MO Frederiksværk

Maxi 909 Springeren 2 Herslev – HSS CU Herslev

Maxi 909 La Vida Lynæs – LSK CM Lynæs

Maxi 95 Asta Marbæk – MSM CM Kignæs

Maxi 95 Selma Kulhuse CU Lynæs

Maxi 999 Angelica Jyllinge CM Selsø Hage

Maxi 999 Maxine Jyllinge – JS CM Selsø Hage

Maxi Fenix Sakura Herslev – HSS CU Herslev

Maxi Fenix Andrea Herslev – HSS CU Herslev

Maxus 28 Swish Lynæs – LSK KM Lynæs

Mosquito 104 Casablanca Jyllinge – JS CM Selsø Hage

Mosquito 85 Klods Hans Lyndby Yacht Club CU Herslev

Naver 29 Hvidfisken Fr-sund – FD CU Kignæs

Nimbus 280 Ørnen Kignæs – JSK MO Kignæs

Nordborg 26 Emma Nykøbing – NkS CU Nykøbing Sj

Nordisk Folkebåd Pink Panther Holbæk – SH KU Holbæk

Nordisk Folkebåd Gollum Kignæs – JSK KU Kignæs

Polaris Drabant 26 Tajo Fr-sund – FD CM Selsø Hage

Scampi 30 Smyrna Holbæk – SH CM Holbæk

Scampi 30 Gerda Emma Marie Orø Bådelaug CU Selsø Hage

Scankap 99 La Linea Veddelev – VSB KM Veddelev

Shipman 28 Bacchus Marbæk – MSM CM Kignæs

Solus 29 Praxis Kignæs – JSK CU Kignæs

Spidsgatter Harda Fr-værk – FrV CU Frederiksværk

Sunwind 29 Diva Lyndby Havn CU Herslev

Sweden Yacht 390 Domi Nykøbing – NkS CM Nykøbing Sj

Vikingeskib Nidhug Lyndby Strand CU Herslev

X-332 Bluenose Holbæk – SH KM Holbæk

X-382 Roxanne Roskilde – RS CM Veddelev

X-99 Xjoldmø Holbæk – SH KM Nykøbing Sj

X-99 Fru Larsen Roskilde – RS KM Veddelev

Ylva Pacific Blue Fr-værk – FrV KM Frederiksværk

Afbud:




Comfort 30 Fru Hansen Marbæk – MSM CU Selsø Hage

Granada 24 GUS Orø Bådelaug CU Selsø Hage

Monsun 31 Josephine Roskilde – RS KM Veddelev

Polaris Drabant 26 Cindy Falsled CU Lynæs

Seneste nyt om SRPI

  • Send logbog og fotos Vi håber du er kommet godt og sikkert hjem fra SRPI 24½. Husk at taste tiderne fra papir-logbogen ind på hjemmesiden, så hurtigt som muligt, så vi ikke skal ...
    Sendt 21. jun. 2020 10.46 af SRPI Inderfjord
  • Så er vi klar til SRPI 24½ Jyllinge Lystbådehavn nu med på listen over gratis overnatningshavne, så listen i år omfatter Frederikssund, Herslev, Jyllinge, Kignæs, Marbæk og Orø. Vejledning i betaling af halv havnetakst i Lynæs Havn ...
    Sendt 18. jun. 2020 15.36 af SRPI Inderfjord
  • Sejladsbestemmelser er klar Sejladsbestemmelser for SRPI 2020 er klar. Det er vigtigt, at deltagerne er opmærksomme på ændringerne, der er indført ved den "Covid-19 udgaven" af Sjælland Rundt På Indersiden. Sejladsen afvikles ...
    Sendt 16. jun. 2020 16.28 af SRPI Inderfjord
  • Starttider og standere 2020 Så er der tildelt starttider til de 137 tilmeldte både, og vi går snart igang med at inddele i løb. Tilmeldte kapsejlere, der ikke har gyldigt målebrev torsdag 11. juni ...
    Sendt 7. jun. 2020 07.01 af SRPI Inderfjord
Viser post 1 - 4 af 197. Vis flere »
 
Årets plakat (klik for større) 
plakat