123 tilmeldte til SRPI 2018:

30/12   Dehler 37 Cr. 'Spice of Life', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs
30/12   LM Mermaid 315 'MS Olivia', Marbæk Sejl & Motor, Cruising fra Kignæs (Doublehand)
2/1     Banner 34 'Dagmar', Jyllinge Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
5/1     Banner 33 Family 'Grislingen', Veddelev Strands Bådelaug, Kap fra Veddelev (Doublehand)
15/1   Comfort 30 'Gelinde', Frederiksværk Sejlklub, Cruising fra Frederiksværk (Doublehand)
19/1   Dragonfly 800 SWR 'Red Jacket', Sejlklubben Sundet, Cruising fra Selsø Hage (Doublehand)
29/1   Solus 24 'Brilot', Jyllinge Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage (Doublehand)
30/1   Polaris Drabant 'Tajo', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage (Doublehand)
28/2  Sunwind 26 'Olivia', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs (Singlehand)
12/3  LM Mermaid 'Clara', Lyndby Yacht Club, Cruising fra Herslev

12/3  Shipman 28 'Baloo' Veddelev Strands Bådelaug, Kapsejlads fra Veddelev
19/3  Granada 910 'Graniti', Sejlklubben Lynæs, Cruising fra Lynæs
19/3  H-båd 'Tilde', Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk
21/3  X-362 'Xit', Jyllinge Sejlklub, Cruising fra Kignæs
22/3  Dragonfly 800 SW 'Trefoldigheden', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
25/3  Hobie Tiger 'Fiona', Kastrup Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev
25/3  LM 23 'Miancen', Hørby Bådelaug, Tursejlads med motor fra Holbæk
26/3  22m2 Berg Spidsgatter 'Harda', Cruising fra Frederiksværk (Doublehand)
26/3  Dragonfly 25 'Libra', Sundby Sejlforening, Cruising fra Selsø Hage (Doublehand)
27/3  Nordisk Folkebåd 'Lille Frø', Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk (Doublehand)

28/3  Accent 26 'Springeren' Herslev Strand Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
3/4   Lynæs 14 'Birgitte', Klint Havn, Cruising fra Lynæs (Doublehand)
3/4   Bandholm 28 'Syvstjernen', Orø Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk
4/4   Dehler 98 Optima 'Mette', KAS (København), Cruising fra Nykøbing (Doublehand)
5/4   Faurby 36 'Mille', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs
5/4   Lynæs 14 'Tøffe 2', Sejlklubben Frem, Cruising fra Kignæs (Doublehand)
7/4   Hobie-Cat 16 'Joyride', Kastrup Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev
15/4 Maxi 77 'Lille Tot', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Veddelev (Doublehand)
18/4 Dehler 31 'Fru Hansen', Sejlklubben Lynæs, Crusing fra Lynæs (Doublehand) 
21/4 Albin Delta 'Adventure', Frederikssund Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage (Singlehand)

24/4 Stortriss Mk II, 'Flotte Lotte', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs (Doublehand)
26/4 Albin Vega, 'Naja II', Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage (Doublehand)
26/4 Compis 36 'Colombine', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs
28/4 Tradewind 33 'Wanda', Orø Sejlklub, Cruising fra Holbæk
29/4 Accent 26 'Von', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
5/5  Granada 767 Bonita 'Wave', Sejlklubben Lynæs, Cruising fra Lynæs (Singlehand)
5/5  Maxus 28 'Swish', Sejlklubben Lynæs, Kapsejlads fra Lynæs (Doublehand)
5/5  Accent 26 'Anne', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage (Doublehand)
6/5  Accent 26 'Oline', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Veddelev (Doublehand) 
6/5  Comfortina 32 'Contiki', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Kap fra Kignæs (Doublehand)

7/5  Ballad 'Blue Moon', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs
7/5  Albin Delta 'Bivian', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs (Doublehand)
8/5  Wasa 30 'Gåsen', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs 
8/5  HR352 'Andante', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs (Doublehand)  
10/5 Lynæs 18 'Dagny', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Kignæs (Doublehand)  
11/5 Maxi 95 'Selma' Kulhuse, Cruising fra Lynæs 
13/5 L29 'Eva', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk
14/5 Maxi 84 'Lømmel', Sejlklubben Lynæs, Kapsejlads fra Lynæs (Doublehand)
14/5 Lynæs 14 'Juliane', Hillerød Sejlklub, Crusing fra Kignæs (Doublehand)
14/5 Hobie-Cat 16 Spi 'Captains Cat', Skovshoved Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev

15/5 Hobie-Cat 16 'Anden', Skovshoved Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev
15/5 Mamba 36 'Mama Mia', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs (D-hand eller Sejlersk.)
15/5 H-båd 'Rosita' Jyllinge Sejlklub. Kapsejlads fra Selsø Hage (Doublehand)
15/5 Lynæs 14 'Louise', Hillerød Sejlklub, Crusing fra Kignæs (Doublehand)
15/5 X99 'Xjolmø', Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing (Doublehand)
16/5 X99 'Fru Larsen', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
16/5 Sunwind 29 'Diva', Lyndby Havn, Cruising fra Herslev
16/5 Bavaria 33 Cruiser 'Canasta', Sejlklubben Lynæs, Cruising fra Lynæs
16/5 Hanse 301 'Freelancer', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk
16/5 Drabant 27 'Splinten', Sejlklubben Lynæs, Kapsejlads fra Lynæs

16/5 Nordisk Folkebåd 'Pink Panther', Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk (Doublehand)
17/5 IF-båd 'Sparkk', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Kignæs
17/5 Dragonfly 800 SWR 'Airforce One', Nykøbing Sj. Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage (Doubleh.)
17/5 Lynæs 14 'Ingrid', Hillerød Sejlklub, Crusing fra Kignæs (Doublehand)
17/5 Diva 39 'Aurora', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
18/5 Banner 34 'Horisont', Nykøbing Sj. Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing
18/5 Sweden Yacht 390 'Domi', Nykøbing Sj. Sejlklub, Cruising fra Nykøbing 
18/5 Dehler 343 'Anna', Jyllinge Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage (Doublehand) 
19/5 Rasmus 35 'Freja', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk
20/5 Mosquito 85 'Klods Hans' Lyndby Yacht Club, Kapsejlads fra Herslev

20/5 Hobie Cat 21 'Hobie Cat 21', Herslev Strand Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev
21/5 Nordborg 26 'Emma', Nykøbing Sj. Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing (Singlehand)
21/5 Banner 34 'The Stig', Veddelev Strands Bådelaug, Kapsejlads fra Selsø Hage
22/5 Jeanneau Sun Odyssey 32 'Eos', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs
22/5 Beneteau Oceanis 311 'Jolie Brise', Marbæk - MSM, Cruising fra Kignæs (Doublehand)
22/5 Bavaria 36 'Donna Jyllinge', Jyllinge Lystbådehavn, Cruising fra Kignæs 
22/5 Bavaria 38 'Marie', KAS (hjemhavn Fr-sund), Tursejlads med motor fra Kignæs
23/5 Etchells 22 'Hornfisken', Orø Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk (Doublehand)
23/5 Larsen 28 'Felicia', Herslev Strand Sejlklub, Kapsejlads fra Herslev (Doublehand)
24/5 ScanKap 99 'La Lina', Veddelev Strands Bådelaug, Kapsejlads fra Veddelev

24/5 Concorde 38 'Sirenen', Snekkersten Skotterup Sejlklub, Kapsejlads fra Lynæs
24/5 Dehler 101 'Mistral', Nykøbing Sj. Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing
25/5 One Off Motorsejler 36 'Otium' Nykøbing Sj. Sejlklub, Cruising fra Nykøbing
26/5 Int. 1006 '(Lille) Aurora', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
26/5 Beason 31 'Wiber', Nykøbing Sj. Sejlklub, Cruising fra Nykøbing (Doublehand)
26/5 Polaris Drabant 'Luna', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Veddelev (Doublehand)
26/5 Accent 26 'Jo-jo', Jyllinge Nordhavn, Cruising fra Selsø Hage
26/5 Maxi Fenix 'Andrea', Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Herslev (Singlehand)
26/5 Grinde 'Bombardine', Herslev Strand Sejlklub, Kapsejlads fra Herslev
27/5 Luffe 44 'Guffen'. Nykøbing Sj. Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing (Doublehand)

27/5 LM23 'Cobilest', Bramsnæs Sejlklub, Cruising fra Dronningedyssen
27/5 Concorde 38 'Rosa', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Veddelev
27/5 Jeanneau Sunlight 30 (m. sænkekøl) 'Friendship', Kignæs Havn, Cruising fra Kignæs
28/5 Jeanneau Attalia 'Angelina', Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
28/5 Bianca 101 'Nanna', Nykøbing Sj. Sejlklub, Cruising fra Nykøbing 
28/5 Granada 767 Bonita 'La Chica Bonita', Herslev Str. Sejlklub Kap fra Selsø Hage (Doublehand)
28/5 Salta 26 'Kiwi', Bramsnæs Sejlklub, Cruising fra Dronningedyssen
28/5 Farrier F22R 'Linet 2', Herslev Strand Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage (Doublehand)
28/5 Impala 27 'Blume', Nykøbing Sj. Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing (Doublehand)
29/5 Hobie 16 Spi 'Team Mor-vind', Skovshoved Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev

29/5 Comfort 30 'Karoline', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Kignæs 
29/5 Sunbeam 22 'Tweety', Jyllinge / SIF København, Cruising fra Veddelev (Doublehand)
29/5 Int. 806 'Miss Behaved', Jyllinge Sejlklub, Kapsejlads fra Kignæs
29/5 Drabant 27 'Chipper', Frederikssund Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
29/5 Aphrodite 101 'Amigo', Nykøbing Sj. Sejlklub, Cruising fra Nykøbing
29/5 Hobie 16 'Kolbøtte', Kastrup Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev
30/5 Laurin 32 'Frigg', København, Cruising fra Lynæs (Doublehand)
30/5 Rival 22 'Aldebaran', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk 
30/5 Beneteau 331 'French Connection', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
30/5 Nauticat 39 'Pomuchel', Veddelev Strands Bådelaug, Cruising fra Veddelev

30/5 Ylva 'Ylva', Roskilde Sejlklub. Cruising fra Veddelev
30/5 Int. 806 'Quick IX' Jyllinge Sejl & Motorbådsforening, Cruising fra Kignæs (Doublehand)
30/5 Dehler 34 'KNOT @ Home', Frederiksværk Sejlklub, Cruising fra Frederiksværk
30/5 Ravage 36 'La femme Ravage, Nykøbing Sj. Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing
31/5 Brøker 35 'Garfield', Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk (Singlehand)
31/5 Bianca 28 'Habbibi', Sejlklubben Lynæs, Cruising fra Lynæs (Doublehand)
31/5 Larsen 28 '50/50', Veddelev Strands Bådelaug, Kapsejlads fra Veddelev
31/5 Hallberg Rassy 34 'Kelline', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs 
31/5 Lynæs 14 'Anna-Sofie', Hillerød Sejlklub, Crusing fra Kignæs (Doublehand)
1/6  Hobie Cat 16 'Lotus', Birkerød Sejlklub, Hobie etaperæs fra Herslev

1/6  Maxi 999 'Maxine', Jyllinge Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage 
1/6  Hobie 16 Spi 'Hornbæk Hobie Team', Hornbæk Bådeklub, Hobie etaperæs fra Herslev
1/6  Mosquito 104 'Casablanca' Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
Eftertilmeldte:
4/6  Drabant 20 'Marie', Gilleleje Sejlklub, Cruising fra Frederiksværk (Doublehand)
5/6  H-båd 'Kværnø', Jyllinge Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
6/6  Guyline 922 'Triton', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk
9/6  Solus 24 'Moster', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk



Tre både har desværre meldt afbud:
14/1   Salta 26 'Ophelia', Odden Bådelaug, Cruising fra Lynæs 
7/5  Omega 34 'Emma Andrea', Veddelev Strands Bådelaug, Cruising fra Veddelev 
5/6  Ballad 'Fortuna', Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Herslev