116 både tilmeldt Sjælland Rundt På Indersiden 20-21. juni 2015:











27/6-14   Dragonfly 800 'Red Jacket', Sejlklubben Sundet, Cruising fra Selsø Hage (DoubleHand)
29/6-14   Polaris Drabant 'Tajo', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
8/7-14     Banner 34 'Dagmar', Jyllinge Sejlklub, Kap fra Selsø Hage
13/10-14 Accent 26 'Verona', Helsingør Amatør Sejlklub, Kap fra Selsø Hage   
3/11-14   Comfort 30 'Gelinde', Frederiksværk Sejlklub, Cruising fra Frederiksværk
8/12-14   Accent 26 'Von', Roskilde Sejlklub, Kap fra Selsø Hage 
17/12-14 Luna 26 'Marie', Marbæk Sejl- & Motorklub, Tur for motor fra Kignæs
23/12-14 Dragonfly 25 'Libra', Sundby Sejl Forening, Cruising fra Selsø Hage
31/12-14 Beneteau 331 'French Connection', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
20/1-15  Lynæs 18 'Dagny', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Kignæs
13/2-15  Albin Express 'Triple E', Veddelev Strands Bådelaug, Kap fra Veddelev
21/2-15  Rasmus 35 'Marian', Veddelev Strands Bådelaug, Tur for motor fra Kignæs
22/2-15  LM27 'Taurus', Frederikssund Sejlklub, Tur for motor fra Kignæs
25/2-15  Salta 26 'Ophelia', Vallensbæk Sejlklub, Cruising fra Lynæs
1/3-15   Shipman 28 'Baloo', Veddelev Strands Bådelaug, Kap fra Veddelev
2/3-15   Luffe 37 'Samba', Roskilde Sejlklub, Kap fra Veddelev 
7/3-15   Hobie 16 'Hangel Pangels Tingel Tangel', Fr-sund Sejlklub, Hobie fra Fr-sund/Marbæk
9/3-15   Marieholm 26 'Marie', Frederiksværk Sejlklub, Cruising fra Lynæs (sydover)
14/3-15  Faurby 36 (9/10) 'Mille', Marbæk Sejl & Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs 
17/3-15  Hobie 16 Spi 'Captains Cat', Skovshoved Sejlklub, Hobie fra Fr-sund/Marbæk
3/4-15   LM Mermaid 'Clara', Lyndby Bådelaug, Cruising fra Herslev
6/4-15   Bianca Lido 'Olivia', Frederiksværk Sejlklub, Cruising fra Frederiksværk
8/4-15   Luffe 37 'Unique', Jyllinge Nord, Kapsejlads fra Selsø Hage
9/4-15   Accent 26 'Springeren', Herslev Strand Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
13/4-15 Dehler 37 CR 'Spice of Life', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs
13/4-15 Dragonfly 1000 'Angelina', SKK, Cruising fra Selsø Hage   Afbud pga. haveri ved FynCup
14/4-15 Compis 28 'Thetis', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk
14/4-15 Granada 31 'Jumle', Bramsnæs Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk
17/4-15 Maxi Fenix 'Carla', Sejlklubben Lynæs, Cruising fra Lynæs (DoubleHand)
24/4-15 Dehler 35 'Dragen', Frederikssund Sejlklub, Kapsejlads fra Kignæs
24/4-15 OneOff 29 fod 'Officina', Sejlklubben København, Cruising fra Selsø Hage
26/4-15 Accent 26 'Anna', Jyllinge Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage (Single-Hand)
26/4-15 Hurley 22 'Bliss', Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Herslev
26/4-15 Smiling 29 'Smilla', Herslev Strand Sejlklub, Kapsejlads fra Herslev (DoubleHand)
28/4-15 Hallberg Rassy 312 'Rassie', Orø Bådelaug, Cruising fra Holbæk (DoubleHand)
28/4-15 Jeanneau Aquila 'Papillon', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk
29/4-15 LM24 'Sampo', Marbæk Sejl- & Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs
29/4-15 Granada 767 Bonita 'La Chica Bonita', Herslev Strand Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
1/5-15  Shipman 28 'Aline', Sejlklubben Lynæs, Kapsejlads fra Lynæs
1/5-15  Scampi 30 'Fermat', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
2/5-15  Jeanneau Attalia 'Angelina', Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
3/5-15  Granada 910 'Jaqueline', Jyllinge Sejlklub, Cruising fra Kignæs (DoubleHand)
3/5-15  Hanse 401 'Monique', Marbæk Sejl- & Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs
3/5-15  Maxi 84 'Lømmel', Sejlklubben Lynæs, Kapsejlads fra Lynæs
4/5-15  Larsen 28 'Katla', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Veddelev
5/5-15  Bavaria 42 'Adventure', Orø Bådelaug, Kapsejlads fra Holbæk
7/5-15  Ravage 36 'La Femme Ravage', Nykøbing Sjælland Sejlklub, Kapsejlads fra Nyk. Rønnen
10/5-15 Germania 40 Ketch 'Pandora' Frederiksværk Sejlklub, Cruising fra Kignæs (DoubleHand)
13/5-15 Banner 28 Racer 'Ozzie', Nykøbing Sjælland Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing Rønnen
14/5-15 Ballad 'Scuffine*, Jægerspris Sejlklub, Cruising fra Kignæs (DoubleHand)
15/5-15 Albin Delta 'Adventure', Frederikssund Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
17/5-15 Karate 33 Sport 'Martine', Skovnæs/Kulhuse, Cruising fra Kignæs
18/5-15 Blue Dane 32 'Ida', Lyndby Yacht Club, Cruising fra Herslev
20/5-15 IF-båd 'Sparkk', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Kignæs sejlerskole
24/5-15 Etchells 22 'Hornfisken', Orø Bådelaug, Kapsejlads fra Orø
25/5-15 1006 'Aurora', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Veddelev
26/5-15 Hobie Tiger 'Fiona', Kastrup, Hobie fra Fr-sund/Marbæk (DoubleHand)
26/5-15 Dragonfly 800 'Trefoldigheden', Veddelev (VSB), Cruising fra Selsø Hage (DoubleHand)
26/5-15 Drabant 27 'Chipper', Frederikssund Sejlklub, Kapsejlads fra Kignæs (DoubleHand)
26/5-15 Dragonfly 800 'Airforce One', Nykøbing Sj. Sejklub, Cruising fra Selsø Hage (DoubleHand)
26/5-15 H-båd 'Kværnø', Jyllinge Sejlklub, Kapsejlads fra Kignæs sejlerskole
27/5-15 Maxi 95 'Concordia' Sejlklubben Lynæs, Cruising fra Lynæs
28/5-15 C-12 'Garfield', Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk (DoubleHand)
29/5-15 Ravage 37 Cr. 'La Vie' Nykøbing Sj. Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing Rønnen
30/5-15 Lynæs 14 'Louise', Hillerød Sejlklub, Cruising fra Kignæs (DoubleHand)
30/5-15 Hanse 301 'Freelancer', Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk
30/5-15 Cenit 33 'Trunte', Sejlklubben Lynæs, Kapsejlads fra Lynæs Klintebakke
31/5-15 Beneteau First 325 'Saya', Marbæk Sejl & Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs (DoubleHand)
31/5-15 40' Ketch OneOff 'Pelican', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs (DoubleHand)
31/5-15 Hobie 16 Spi 'HobieCat 16', Skovshoved Sejlklub, Hobie fra Fr-sund/Marbæk 
31/5-15 Olsen 31 'Lillebjørn', Jyllinge Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
1/6-15  Luffe 37 'Rith', Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk
1/6-15  Farrier F22R 'Linet2', Herslev Strand Sejlklub, Kapsejlads fra Selsø Hage
2/6-15  Scampi 30 'Smyrna', Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk
2/6-15  Jeanneau 32 'EOS', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs (DoubleHand)
2/6-15  Nordisk Folkebåd 'Mø', Hørby Bådelaug, Kapsejlads fra Holbæk
2/6-15  Bandholm 27 'Olivia', Sejlklubben Lynæs, Kapsejlads fra Lynæs
2/6-15  Bianca 28 'Gevn', Sejlklubben Lynæs, Kapsejlads fra Lynæs (DoubleHand)
2/6-15  Impala 27 'Blume', Nykøbing Sj. Sejlklub, Kapsejlads fra Nykøbing Rønnen (DoubleHand)
2/6-15  Hobiecat 16 u/spiler 'Kolbøtte', Kastrup Sejlklub, Hobie fra Fr-sund/Marbæk (D/H)
2/6-15  Albin Delta 'Bivian', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Kapsejlads fra Kignæs (DoubleHand)
3/6-15  Omega 30 'Mamba', Kaløvig Bådelaug, Cruising fra Holbæk
3/6-15  Concorde 38 'Sirenen', Snekkersten Skotterup Sejlklub, Kapsejlads fra Lynæs
3/6-15  Hobie Cat 18 '8675', Kastrup Sejlklub, Hobie fra Fr-sund/Marbæk (DoubleHand)
3/6-15  Naver 29 'Hvidfisken', Marbæk Sejl- og Motorbådsklub, Cruising fra Kignæs (DoubleHand) 
3/6-15  ASL 33 'Zoey', Sejlklubben Møn, Cruising fra Frederiksværk (DoubleHand)
3/6-15  Hobie Cat 16 Spi '107170', Kastrup Sejlklub, Hobie fra Fr-sund/Marbæk (DoubleHand)
3/6-15  Ylva 'Ylva', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Veddelev 
4/6-15  Polaris Drabant 'Trine', Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Herslev
4/6-15  Banner 34 'Stig', Veddelev Strands Bådelaug, Cruising fra Veddelev (DoubleHand)
4/6-15  Nordisk Folkebåd 'Pink Panther' Holbæk Sejlklub, Kapsejlads fra Holbæk (DoubleHand)
4/6-15  Nordisk Snekke 'Spar Fire', Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Kignæs 
4/6-15  H-båd 'Eskildsø', Jyllinge Sejlklub, Cruising fra Kignæs sejlerskole
4/6-15  Elvström 32 'Divaen', Herslev Strand Sejlklub, Kapsejlads fra Herslev
4/6-15  H 35 'Sigrid', Roskilde Sejlklub, Kapsejlads fra Veddelev
4/6-15  Hobie 16 Spi '110198', Frederikssund Sejlklub, Hobie fra Fr-sund/Marbæk
4/6-15  Hobie 16 Spi 'Hornbæk Hobie Team', Hornbæk Bådeklub, Hobie fra Fr-sund/Marbæk
4/6-15  Maxi 84 'Mac Sea', Holbæk Sejlklub, Cruising fra Holbæk
4/6-15  Maxi 84 'Skum', Sejlklubben Lynæs, Kapsejlads fra Lynæs
4/6-15  H-båd 'Quick VIII', Jyllinge Sejl- og Motorbådsforening, Cruising fra Kignæs (DoubleHand)
5/6-15  Beneteau Oceanis 37 'Jazz', Veddelev Strands Bådelaug, Cruising fra Veddelev
5/6-15  Hobie Cat 16 '43', Frederiksund/Marbæk Juniorsejlcenter, Hobie fra Fr-sund/Marbæk
5/6-15  Elan 340 'Zimtzicke', Roskilde Sejlklub, Cruising fra Kignæs (DoubleHand)
5/6-15  H-båd 'Rose', Jyllinge Sejlklub, Cruising fra Kignæs sejlerskole (SingleHand) 
5/6-15  Hobie Cat 16 Spi 'And', Skovshoved Sejlklub, Hobie fra Fr-sund/Marbæk
5/6-15  Maxi 999 'Trojka', Jyllinge Sejlklub, Cruising fra Kignæs
5/6-15  Hobie Cat 16 Spi '110216', Hellerup Sejlkl. / Skovshoved Sejlkl. Hobie fra Fr-sund/Marbæk

7/6-15  Marieholm MS20 'Musse', Lyndby Bådelaug, Cruising fra Herslev (SingleHand)
7/6-15  Albin 78 'Tjørn', Herslev Strand Sejklub, Cruising fra Herslev (DoubleHand)
7/6-15  Dehler 33 'Anemone' Roskilde Sejlklub, Cruising fra Veddelev
9/6-15  Dragonfly 'Molly', Vedbæk Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
9/6-15  ScanKap 99 'Ankh', Herslev Strand Sejlklub, Cruising fra Herslev
12/6-15 Vindö 40 'Pikero', FTLF (Lyndby), Cruising fra Herslev
15/6-15 Hobie 16 'FRS2', Kastrup Sejlklub, Hobie fra Fr-sund/Marbæk
17/6-15 Bavaria 34 'Josefine', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs
17/6-15 A-cat, 'NoName', Skovshoved Sejlklub, Cruising fra Selsø Hage
17/6-15 Maxi 84 'Ovani', Frederikssund Sejlklub, Cruising fra Kignæs
 
Accent 26 'Von' fra Roskilde vandt lodtrækning om flot præmie blandt tidligt tilmeldte.